Mákvirág-díj

RMPSZ tagság

Regisztráljon a tagsággal járó előnyökért:
- ingyenes és kedvezményes továbbképzések
- naprakész információszolgáltatás
- egyszerű ügyintézés
Jelentkezés

Mákvirág-díjra, azaz A megye legjobb IX., X., XI. és XII. osztályos tanulója címre azok a középiskolás diákok pályázhattak, akik kiemelkedő eredményeket értek el tantárgyversenyeken, kulturális és sportrendezvények díjazottjai, valamint példás magatartású tanulók.
A tanulók a díjra megyénként pályázhatnak, és elérhetik a bronz, ezüst, arany és gyémánt fokozatokat, aszerint, hogy a pályázó diák egyszeri, kétszeri, háromszori vagy akár négyszeri kitüntetett. Az elismerés odaítélésének szempontjai a kiváló tanulmányi eredmények, hazai és nemzetközi versenyeken, iskolán kívüli tevékenységeken, kulturális tevékenységeken való részvétel, valamint a jó magaviselet. A díjazottak számára az oklevél, valamint érem mellett az RMPSZ jutalomtáborozást is biztosít.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
MÁKVIRÁG DÍJ 2021

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége pályázatot hirdet Mákvirág díj, azaz A megye legjobb IX., X., XI. és XII. osztályos tanulója cím elnyerésére.

A pályázaton azok a romániai magyar közoktatásban tanuló 9–12. osztályos tanulók vehetnek részt, akik a 2020–2021-es tanévben kiemelkedő tanulmányi eredményeket értek el, tantárgyversenyek, kulturális és sportrendezvények díjazottjai, példás magatartású tanulók. A tanulók a díjra megyénként pályázhatnak, és elérhetik a bronz, ezüst, arany és gyémánt fokozatokat, aszerint, hogy a pályázó egyszeri, kétszeri, háromszori vagy akár négyszeri kitüntetett.

A pályázatok beadási határideje: 2021. szeptember 23.

A pályázat elbírálásának döntő szempontjai:

          • minimum 9,20 tanulmányi átlag,
          • 10-es magaviseleti jegy,
          • hazai és nemzetközi tantárgyversenyeken elért eredmények,
          • országos és megyei, sport-, kulturális és tudományos diákköri rendezvényeken elért eredmények.

A díjra online lehet pályázni. Az internetes pályázatkezelő rendszer elérhető a www.rmpsz.ro címen.
A pályázók a regisztráció során hiteles adatokkal kötelesek kitölteni az adatlapot. Valótlan adatok közlése magával vonja a pályázatból történő kizárást.
A pályázatok elbírálását a megyei RMPSZ-elnökségek végzik, ellenőrizve az oktatási intézményekben a pályázatban feltüntetett adatok hitelességet. A pályázati határidő lejárta után nem áll módunkban elfogadni pályázatot! A regisztráció során megadott értesítési címen fogjuk tájékoztatni az RMPSZ Országos Elnöksége díjak odaítélésére vonatkozó döntéséről.

Kérjük, hogy az adatlap rovatait ékezetek használatával, nagybetűs írásmóddal töltse ki! A pályázó a család- és keresztnevét a hivatalosan használt módon (ahogy a személyazonossági igazolványban található) vezesse be! Az oktatási intézmény nevét is a hivatalosan használt módon, magyar nyelven töltse ki!

Ha a pályázat benyújtását követően az igénylő értesítési címe, személyes telefonszáma megváltozik, kérjük, jelezze a rmpsz@rmpsz.ro címen.

Pályázatának benyújtását ne hagyja a pályázati határidő utolsó napjára!


Az Mákvirág-díj ünnepélyes átadását 2021. október 9-én, szombaton a szovátai Teleki Oktatási Központban tartjuk, a Mákvirág tehetséggondozó tábor részeként, amelyre minden díjazottat várunk.

Programfelelős:
Köllő Zsófia
kollozsofia@rmpsz.ro
0745038712

További információk:
Hegyi Anikó
Tel.: 0736 222171
rmpsz@rmpsz.ro

Sikeres pályázást kíván az RMPSZ Országos Elnöksége!

Mákvirág díj 2020

IX. osztály

BRONZ

Balázs Hanna-Imola

Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár

BRONZ

Barta-Zágoni Bernadette

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

BRONZ

Benedek Márton

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Bodnar Mónika-Brigitta

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

BRONZ

Chiș Anna

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

BRONZ

Dobra László Edgár

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

BRONZ

Márton Hanna

Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce

BRONZ

Mészáros Réka

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Milos Annamária Bianka

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Nagy Boglárka

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

BRONZ

Szabó Sára

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

X. osztály

BRONZ

Fancsali Boglárka

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Kun Édua Boróka

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

BRONZ

Rancz-Gyárfás Hanna

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

BRONZ

Tófalvi Ágnes

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

EZÜST

Back István Levente

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

EZÜST

Éles Júlia

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

EZÜST

Floca Larissa-Rusalina

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

EZÜST

Lojewski Erika

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

EZÜST

Pünkösti Györk

Zilahi Református Wesselényi Kollégium,

EZÜST

Szilágyi Botond

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

EZÜST

Szőcs Noémi

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

EZÜST

Várvédő Ákos

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

XI. osztály

BRONZ

Császár Mózes

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Kiss Krisztián

Kölcsey Ferenc Elméleti Líceum, Szatmárnémeti

BRONZ

Divin Judit

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

BRONZ

Gombár Anna

Kolozsvári Református Kollégium

BRONZ

László Zsuzsanna-Csilla

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

BRONZ

Lukács Szilvia

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Simon-Zsók Anett

Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

EZÜST

Csonka Nikolett

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

EZÜST

Osváth Tamás

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

ARANY

Gotha Helga

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

ARANY

Müller Ágnes

Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce

ARANY

Orosz Katalin

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

ARANY

Prunache Anna-Eveline

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

XII. osztály

BRONZ

Bodi Mátyás-László

Nagyváradi Művészeti Líceum

BRONZ

Jakab Etele

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

BRONZ

László István

Nagykárolyi Elméleti Líceum

BRONZ

Lázár Katalin

Sigismund Toduța Zenei Főgimnázium, Kolozsvár

EZÜST

Naschauer Kinga Beatrix

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

EZÜST

Simon Hanna Fatime

Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

GYÉMÁNT

Anderlik Patrik

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

GYÉMÁNT

Bogdán Ágnes

Silvania Főgimnázium, Zilah

GYÉMÁNT

Gergelyfi Beáta

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

GYÉMÁNT

Mezey Kinga-Noémi

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

Mákvirág díj 2019

IX. osztály (12 tanuló, bronz fokozat)

BRONZ

Agócs Gábor Péter

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

BRONZ

Back István Levente

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

BRONZ

Bartha Boglárka

Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely

BRONZ

Éles Júlia

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

BRONZ

Floca Larissa-Rusalina

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Lojewski Erika

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

BRONZ

Máté Ditmár

Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda

BRONZ

Osváth Mihály

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

BRONZ

Pünkösti Györk

Wesselényi Református Kollégium, Zilah

BRONZ

Szilágyi Botond

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

BRONZ

Szőcs Noémi

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Várvédő Ákos

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

X. osztály (13 diák, melyből 6 bronz, 7 ezüst fokozat)

BRONZ

Buna Blanka Boróka

Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely

BRONZ

Csonka Nikolett

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

BRONZ

Kiss Krisztián

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

BRONZ

Lixandru Antónia

Kolozsvári Református Kollégium

BRONZ

Osváth Tamás

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

BRONZ

Szilágyi Sándor Zsolt

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

EZÜST

Árva Norbert Ákos

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

EZÜST

Elekes Evila

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

EZÜST

Gotha Helga

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

EZÜST

Müller Ágnes

Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce

EZÜST

Orosz Katalin

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

EZÜST

Prunache Anna-Eveline

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

EZÜST

Rokaly Barna

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

XI. osztály (13 diák, melyből 2 bronz, 4 ezüst és 7 arany fokozat)

BRONZ

Kiss Jolán

Sigismund Toduța Zenei Főgimnázium, Kolozsvár

BRONZ

Simon Hanna Fatime

Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

EZÜST

Lieb Hanna Georgina

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

EZÜST

Molnár Brigitta Krisztina

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

EZÜST

Nyitrai Orsolya Éva

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

EZÜST

Spir Rebeka Petra

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

ARANY

Anderlik Patrik

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

ARANY

Bogdán Ágnes

Silvania Főgimnázium, Zilah

ARANY

Czira Borbála

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

ARANY

Derzsi Dániel

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

ARANY

Éles Dávid

Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta

ARANY

Gergelyfi Beáta

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

ARANY

Mezey Kinga-Noémi

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

XII. osztály (13 diák, melyből 1 bronz, 2 arany és 10 gyémánt fokozat)

BRONZ

Kaszta Tamás

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

ARANY

Deák Gellért-Gedeon

Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna

ARANY

Kegyes Dávid-Valentin

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

GYÉMÁNT

Erdei Csongor

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

GYÉMÁNT

Ferencz Dániel

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

GYÉMÁNT

Garfield Adrienne

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

GYÉMÁNT

Gáspár-Barra Áron

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

GYÉMÁNT

Iakab Orsolya Erzsébet

Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár

GYÉMÁNT

Kurunczi Viktória

Csíky Gergely Főgimnázium, Arad

GYÉMÁNT

Marica Edina

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

GYÉMÁNT

Nagy Andrea

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

GYÉMÁNT

Péter István

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

GYÉMÁNT

Varhanyovszki Réka Mária

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

Mákvirág díj 2018


MÁKVIRÁG-DÍJAZOTTAK 2018

IX. osztály

BRONZ

Árva Norbert Ákos

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

BRONZ

Elekes Elvira

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Gotha Helga

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

BRONZ

Kotró-Kosztándi Anna

Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

BRONZ

Müller Ágnes

Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce

BRONZ

Orosz Katalin

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Prunache Anna-Eveline

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

BRONZ

Rokaly Barna

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Tóthpál Eszter

Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

BRONZ

Zolcsák Eszter

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

X. osztály

BRONZ

György Zoltán

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Nyitrai Orsolya Éva

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Spir Rebeka Petra

Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

BRONZ

Tepfenhart Beatrix

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

EZÜST

Anderlik Patrik

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

EZÜST

Bogdán Ágnes

Silvania Főgimnázium, Zilah

EZÜST

Czira Borbála

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

EZÜST

Derzsi Dániel

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

EZÜST

Dulf Evelin-Henrietta

Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár

EZÜST

Éles Dávid

Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta

EZÜST

Gergelyfi Beáta

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

EZÜST

Mezey Kinga Noémi

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

XI. osztály

BRONZ

Mészáros Botond

Gheorghe Pop de Băseşti Technológiai Líceum, Szilágycseh

BRONZ

Molnár Brigitta Krisztina

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

EZÜST

Deák Gellért-Gedeon

Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna

EZÜST

Kegyes Dávid-Valentin

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

ARANY

Erdei Csongor

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

ARANY

Ferencz Dániel

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

ARANY

Garfield Adrienne

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

ARANY

Gáspár-Barra Áron

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

ARANY

Iakab Orsolya Erzsébet

Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár

ARANY

Kurunczi Viktória

Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

ARANY

Marica Edina

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

ARANY

Nagy Andrea

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

ARANY

Péter István

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

ARANY

Varhonyovszki Réka Mária

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

XII. osztály

BRONZ

Ferencz Tünde

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

BRONZ

Forgács Péter

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

EZÜST

Erdő Andrea Hendrietta

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

ARANY

Back Annamária

Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

ARANY

Biró Ágota

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

ARANY

Dragomir Norbert

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

ARANY

Dranganagiu Dan-Loránd

Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

ARANY

Puskás Dávid

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

ARANY

Szabó Liza

Mákvirág díj 2017

Mákvirág díj 2016

SSZ.

FOKOZAT

NÉV

OKTATÁSI INTÉZMÉNY

IX. osztály

1

BRONZ

Csegezi Katalin

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

2

BRONZ

Erdei Csongor

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

3

BRONZ

Ferencz Dániel

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

4

BRONZ

Garfield Adrienne

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

5

BRONZ

Gáspár-Barra Áron

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

6

BRONZ

Jakab Orsolya Erzsébet

Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár

7

BRONZ

Kurunczi Viktória

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

8

BRONZ

Marica Edina

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

9

BRONZ

Nagy Andrea

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

10

BRONZ

Péter István

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

11

BRONZ

Tempfli Levente

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

12

BRONZ

Varhonyovszki Réka Mária

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

X. osztály

1

BRONZ

Bíró Ágota

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

2

BRONZ

Dragomir Norbert

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

3

BRONZ

Dranganagiu Dan-Loránd

Salamon Ernő Főgimnázium, Gyergyószentmiklós

4

BRONZ

Ferencz Izabella

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

5

BRONZ

Janó Annamária

Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó

6

BRONZ

Kovács Kriszta-Nóra

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

7

BRONZ

Puskás Dávid

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

8

BRONZ

Szabó Liza

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

9

EZÜST

Agocs Henrietta Viktória

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

10

EZÜZT

Bandi Mária-Magdolna

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

11

EZÜST

Baranyai István-Dávid

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

12

EZÜST

Dáni Eszter

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

13

EZÜST

Finta Klára Enikő

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

14

EZÜST

Stelczner Norbert

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

XI. osztály

1

BRONZ

Budai Robert Mihai

Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár

2

BRONZ

Fábián Armin Vincentius

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

3

BRONZ

Kádár Attila

Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum

4

BRONZ

Konya Noémi

Remulus Radut Energetikai Szakközépiskola, Brassó

5

BRONZ

Vicze Júlia Viktória

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

6

EZÜST

Ambrus Dorottya

Salamon Ernő Főgimnázium, Gyergyószentmiklós

7

EZÜST

Deák Judith

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

8

EZÜST

Pethő Krisztina

Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely

9

ARANY

Csíki Szabolcs

Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó

10

ARANY

Cziple Hanna-Gerda

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

11

ARANY

Divin Péter

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

12

ARANY

Ilona Judit

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

13

ARANY

Schefler Barna

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

14

ARANY

Stelczner Britta

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

15

ARANY

Szabó Ágnes-Kriszta

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

16

ARANY

Szabó Dorottya

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

XII. osztály

1

BRONZ

Mihály Szabolcs

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

2

BRONZ

Sárga Angéla Bernadett

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

3

BRONZ

Szűcs Sándor

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

4

EZÜST

Batiz Orsolya Bernadett

Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár

5

EZÜST

Bod Réka Barbara

Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy

6

ARANY

Franka Noémi

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

7

GYÉMÁNT

Sisa Rihárd

Aradi Csíky Gergely Főgimnázium

8

GYÉMÁNT

Miklós Botond

Zajzoni Rab István Elméleti Líceum

9

GYÉMÁNT

Gáspár-Barra Szilárd

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

10

GYÉMÁNT

Sütő Ágoston

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

11

GYÉMÁNT

Schefler Gergő

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

Mákvirág díj 2015

FOKOZAT

NÉV

OKTATÁSI INTÁZMÉNY

IX. osztály

BRONZ

Agocs Henrietta Viktória

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

BRONZ

Back Annamária

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

BRONZ

Bandi Mária-Magdolna

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

BRONZ

Baranyai István Dávid

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

BRONZ

Bartis Zsolt

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

BRONZ

Bokor Zalán Béla

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Dani Eszter

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

BRONZ

Finta Klára Enikő

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

BRONZ

Hozdik Patrik

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

BRONZ

Stelczner Norbert

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

BRONZ

Szász Tamás

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

X. osztály

BRONZ

Ambrus Dorottya

Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

BRONZ

Deák Judit

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

BRONZ

Horváth Petra Rebeka

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Nyámcz Simon István Balázs

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

EZÜST

Csíki Szabolcs

Simion Bărnuțiu Főgimnázium, Szilágysomlyó

EZÜST

Cziple Hanna-Gerda

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

EZÜST

Divin Péter

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

EZÜST

Ilona Judit

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

EZÜST

Schefler Barna

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

EZÜST

Stelczner Britta

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

EZÜST

Szabó Ágnes-Kriszta

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

EZÜST

Szabó Dorottya

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

EZÜST

Tamás Andrea

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

XI. osztály

BRONZ

Batiz Orsolya Bernadett

Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár

BRONZ

Bod Réka Barbara

Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy

BRONZ

Kiss Andrea

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

BRONZ

Rajkó Kinga

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

BRONZ

Pethő Krisztina

Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely

BRONZ

Szabó Anita

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

EZÜST

Reznek Evelin

Silvania Főgimnázium, Zilah

ARANY

Sisa Richárd

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

ARANY

Dudás Norbert

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

ARANY

Gáspár-Barra Szilárd

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

ARANY

Miklós Botond

Zajzoni Rab István Elméleti Líceum, Négyfalu

ARANY

Schefler Gergő

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

ARANY

Sütő Ágoston

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

XII. osztály

BRONZ

Boga Bíborka

Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum

BRONZ

Stán Krisztina Tímea

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

BRONZ

Varga Sándor Attila

Andrei Mureșanu Nemzeti Kollégium, Dés

EZÜST

Bálint Dóra-Sarolta

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

EZÜST

Ecsedi Flóra-Rebeka

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

ARANY

Asztalos Veronka Örsike

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

ARANY

Máté Rudolf

Silvania Főgimnázium, Zilah

GYÉMÁNT

Banica Anna-Mária

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

GYÉMÁNT

Heidenhoffer Erhard

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

GYÉMÁNT

Kovács Henrietta

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium

GYÉMÁNT

Kucsván Zsolt-Levente

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

GYÉMÁNT

Székely Attila

Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós

Mákvirág díj 2014

FOKOZAT

NÉV

OKTATÁSI INTÉZMÉNY

IX. osztály

1

BRONZ

Balogh Hunor-Benjamin

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

2

BRONZ

Csíki Szabolcs

Simion Barni ț iu Főgimnázium, Szilágysomlyó

3

BRONZ

Cziple Hanna-Gerda

Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget

4

BRONZ

Divin Péter

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

5

BRONZ

Ilona Judit

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

6

BRONZ

Maksay Csaba Zsolt

Sigismund Todu ț ă Zenelíceum, Kolozsvár

7

BRONZ

Portik Attila

Márton Áron Gimnázium, Csíkszereda

8

BRONZ

Salánki Tímea-Ibolya

Andrei Mure ș anu Főgimnázium, Beszterce

9

BRONZ

Schefler Barna

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

10

BRONZ

Stelczner Britta

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

11

BRONZ

Szabó Ágnes-Kriszta

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

12

BRONZ

Szabó Dorottya

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

13

BRONZ

Tamás Andrea

Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely

14

BRONZ

Veress Szilárd

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest


X. osztály

1

BRONZ

Burus Endre

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

2

BRONZ

Mátyás Eszter

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

3

BRONZ

Papp Andrea-Kinga

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

4

BRONZ

Reznek Evelin

Silvania Főgimnázium, Zilah

5

BRONZ

Szőcs Leila

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

6

BRONZ

Zoltán Adrien-Vivien

Andrei Mure ș anu Főgimnázium, Beszterce

7

EZÜST

Dudás Norbert

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

8

EZÜST

Élthes Zoltán Zsombor

Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy

9

EZÜST

Franka Noémi

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

10

EZÜST

Gáspár-Bara Szilárd

Téglás Gábor Elméleti Líceumt, Déva

11

EZÜST

Koncsárd Balázs

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

12

EZÜST

Miklós Botond

Zajzoni Rab István Elméleti Líceum, Négyfalu

13

EZÜST

Schefler Gergő

Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti

14

EZÜST

Sisa Richárd

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

15

EZÜST

Sütő Ágoston

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

16

EZÜST

Szabó-Péter Vivien

János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár


XI. osztály

1

BRONZ

Bálint Dóra-Sarolta

Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

2

BRONZ

Kelemen Hanna

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

3

BRONZ

Lukács Dániel-Mátyás

Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár

4

BRONZ

Salánki Dániel

Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

5

BRONZ

Szász Apolka

Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum

6

BRONZ

Todor Franciska

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

7

EZÜST

Asztalos Veronka-Örsike

Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya

8

EZÜST

Campianu Csenge

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

9

EZÜST

Máté Rudolf

Silvania Főgimnázium, Zilah

10

ARANY

Banica Anna-Maria

Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest

11

ARANY

Heidenhoffer Erhard

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

12

ARANY

Kovács Henrietta

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

13

ARANY

Kucsván Zsolt-Levente

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

14

ARANY

Szakács Anita

Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed

15

ARANY

Székely Attila

Salamon Ernő Főgimnázium, Gyergyószentmiklós

16

ARANY

Szekeres Ilma

Andrei Mure ș anu Főgimnázium, Beszterce


XII. osztály

1

BRONZ

Varga Cecília

Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

2

BRONZ

Sárkány Tímea

Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely

3

EZÜST

Kerekes Anna

Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

4

EZÜST

Mihály Imola

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

5

ARANY

Farkas-Páll Kristóf

Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad

6

ARANY

Prosan Tímea

Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

7

ARANY

Tamási Tímea

Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda

8

GYÉMÁNT

Gulyás Beatrix

Aradi Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

9

GYÉMÁNT

István Zsuzsánna

Silvania Főgimnázium, Zilah

10

GYÉMÁNT

Megyesfalvi Botond

Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely

11

GYÉMÁNT

Móriczi Renáta

Andrei Mure ș anu Főgimnázium, Beszterce

Mákvirág díj 2013

Mákvirág díj 2012

Mákvirág díj 2011

Mákvirág díj 2010

cookieA sütik segítenek szolgáltatásaink biztosításában.