Ezüstgyopár-díj

RMPSZ tagság

Regisztrálj még ma és élvezd a tagsággal járó előnyöket:
  • INGYENES képzések
  • tapasztalatcsere lehetősége
  • segítségnyújtás ügyintézésben...
Regisztráció

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége Országos Elnöksége a több évtizedes oktató-nevelő munka elismeréséül kétévente Ezüstgyopár-díjjal jutalmazza azokat a pedagógusokat, akiknek életpályája példaértékű, munkásságuk, alkotásuk maradandó értéket teremtett.
Az RMPSZ megyei és körzeti elnökeinek javaslata alapján az elismerést olyan Romániában élő pedagógusok kaphatják meg, akiknek kiemelkedő tevékenysége a romániai magyar közoktatás megmaradását, fejlesztését, az anyanyelvű kulturális örökség megtartását szolgálta. Tevékenységükkel hozzájárultak nemzeti értékeink megmaradásához. A díj emlékéremből és díszoklevélből áll.

Ezüstgyopár-díj 2000

Díjazott neve

Megye

AMBRUS ÁGNES

BALOGH ATTILA

BARTHA IBOLYA

BÁLINT FERENC

BÉLDI MIKLÓS

BODA JÁNOS

BODURIÁN JÁNOS

BORBÁTH GIZELLA GYÖNGYVÉR

BŐJTE CSABA

BÖJTE LÍDIA

BURDA ZOLTÁN

CSORJA FERENC

EIGEL ÁGNES

FEJÉR KÁLMÁN

FEKETE MIKLÓS

FORRÓ MÁRIA

GÁL EDE

GÁLFI BALÁZS

GEDŐ HAJNALKA

HAÁZ SÁNDOR

HOBÁN JENŐNÉ

IZSÁK FERENC

KESZEG TANÍTÓHÁZASPÁR

KISS ANNA

KRIZBAI ATTILA

LAKATOS-BAKÓ MELINDA

LAPOHOS ANDRÁS

LÁSZLÓ BAK ANIKÓ

MACALIK ERNŐ

MATEKOVITSNÉ KÓRODI MÁRIA

MEZEI JENŐ

MIKLÓS JULIANNA

MOLDOVÁN JÁNOS

MOLDOVÁN LÁSZLÓNÉ

NAGY ZSUZSÁNNA

OLÁH MIKLÓS

PÉTER SÁNDOR

SCHNEIDER NÉMET ANTAL

SIMÓ ÁDÁM

SZEKERES ADÉL

SZENTANNAI MÓZES

SZLOVÁCSEK IDA

TÖRÖK ÁRPÁD

TUNYOGI KATALIN

UJJ JÁNOS

WITTMANN CECÍLIA

DR. VITA ZSIGMOND – POST MORTEM

Ezüstgyopár-díj 2003

Díjazott neve

Megye

BALOGH GIZELLA

JÓZSA BENJÁMIN

BARABÁS MIHÁLY

KERESZTÉLY IRMA

BARDOCZ IMRE

LAKATOS NELLA

BECSEK EDE

MÉZES IBOLYA

BOÓR BÉLA

MUHI SÁNDOR

BORDÁS IRÉNKE

NAGY KÁROLY

CSETRINÉ LINGVAY KLÁRA

PERCZE FERENC

DEÁK IMRE

PÉTER ANDRÁS

DEME TERÉZ

SIMON ISTVÁN

DEMETER PÁL

STARKNÉ-SZILÁGYI ERZSÉBET

DOBOLY BEATRIX ILONA

SZABÓ ANNA MÁRIA

FARKAS ÉVA

SZABÓ TERÉZIA

FEKETE KÁROLY

SZÁSZ KÁROLY

GAGYI MÁRIA

SZEGEDI LÁSZLÓ

GERGELY GYÖRGY

SZILÁGYI ZSOLT

GUB JENÕ

SZOMBATI JÓZSEF

HOLLÓ ÁRPÁD

TURAI ADÉL

HORVÁTH ZOLTÁNNÉ ELEKES IDA

Ezüstgyopár díj 2005

Díjazott neve

Megye

BALÁZS VILMOS Hargita megye
BARABÁS ATTILA Hargita megye
BENCZE MIHÁLY Brassó megye
BERECZKI MARGIT Kolozs megye
BIRÓ DÓNÁT Maros megye
BOKOR IRÉN Bihar megye
BOROS MIHÁLY Szatmár megye
BURUS SIKLÓDI BOTOND Hargita megye
DEMETER JENŐ Kovászna megye
FERENCZI ÉVA Szatmár megye
GÁLFALVI GÁBOR Hargita megye
GYÖRGYPÁL LAJOS Kovászna megye
HAUER ERICH Hunyad megye
ILLYÉS KATALIN Hunyad megye
ISTVÁN TIBOR Bihar megye
JENES ANDRÁS Temes megye
KÁNTOR ISTVÁN Hargita megye
KOVÁCS IRMA MÁRIA Temes megye
KOVÁCS-KALIT ELŐD Brassó megye
KÖLLER ÉVA Máramaros megye
LAKOS BÉLA Kovászna megye
MATEKOVITS MIHÁLY Arad megye
MUNGIUNÉ JUHOS KLÁRA Kolozs megye
NAGY ANTAL ISTVÁN Hargita megye
NAGY ERZSÉBET Kovászna megye
NAGY ISTVÁN Kovászna megye
OSVÁTH SÁRA Szilágy megye
PÁNCZÉL ILONA Kovászna megye
PÁPA GYULA Bihar megye
SERES ZSÓFIA Kolozs megye
SERFŐZŐ ANTAL Hargita megye
SZAKÁCS IDA Fehér megye
SZAKÁCS JÓZSEF Fehér megye
SZÉKELY SZIDÓNIA Szeben megye
TAKÓ IMRE Kovászna megye
TÁRNOKY GYÖRGY Bihar megye
TELLMANN JENŐ Kolozs megye
THOROCZKAY SÁNDOR Szatmár megye
TÓTHARSÁNYI SÁNDOR Hargita megye
TULIPÁNT ILONA Bukarest
TURÓS ENDRE Hargita megye
VIKOL ERZSÉBET Kovászna megye
ZOLTÁN HAJNAL Beszterce-Naszód megye

Ezüstgyopár díj 2007

Díjazott neve

Megye

NAGY GIZELLA

Arad

UJJ ÁGNES

Arad

LÁSZLÓ JOLÁN

Beszterce-N.

SÁRKÁNY PANNA

Beszterce-N.

BOKOR ISTVÁN

Bihar

CSETERKY CSABA

Bihar

ZAHU VALÉRIA

Bihar

FARKAS ANNA LILI

Brassó

SZILVESZTER HAJNALKA SZIDÓNIA

Brassó

FÓRIKA ÉVA

Fehér

LADÓ DÉNES

Hargita

MOHÁCSEK ÁKOS

Hargita

PAPP MIHÁLY

Hargita

SERÉNYI JÁNOS

Hargita

SZAKÁCS PAÁL ISTVÁN

Hargita

SZÁSZ MIHÁLYKÓ MÁRIA

Hargita

SÜTŐ DEZSŐ

Hunyad

SZÉLL ZOLTÁN

Hunyad

BUZÁS PÁL

Kolozs

KRIZBAY MÁRIA

Kolozs

KÜRTHY KATALIN

Kolozs

MARTON ANNA

Kolozs

RICCI JÓZSEF

Kolozs

BAJCSI ILDIKÓ

Kovászna

FÁBIÁN MÁRTA

Kovászna

KEREKES SIMON

Kovászna

KERESZTES LÁSZLÓ

Kovászna

MÁTHÉ DÉNES

Kovászna

TATÁR ZSUZSANNA

Kovászna

VÁNK SÁNDOR

Máramaros

JÓZSA GERŐ

Maros

LOZSÁDI ATTILA

Maros

NAGY CSABA SÁNDOR

Maros

NAGY OLGA

Maros

TÓTH IRMA

Maros

KÓNYA LÁSZLÓ

Szatmár

LOVAS JÁNOS

Szatmár

OLOSZ FERENC

Szatmár

ERŐSDI VILMA

Szeben

OLÁH MARGIT

Szilágy

TÁCSI LÁSZLÓ

Temes

VÁMOS MARGIT

Temes


Köszönet áldozatos munkájukért.

Ezüstgyopár díj 2009

Díjazott neve

Megye

BÁLINT ÜNIGE
BALOGH DEÁK ANIKÓ
BARTHA ISTVÁN
BETUKER JÁNOS
BŐDI KÁLMÁN BÉLA
BORSOS KÁROLY LÁSZLÓ
CSIPŐ IRMA
DOMOKOS ZSUZSÁNNA
FAZAKAS GYULA
GÁL IRÉN
HADNAGY DÉNES
HADNAGY ÉVA
HALMOS KATALIN
HERMANN ROZÁLIA
HODOR TERÉZ
JAKABHÁZI BÉLA
JÁNOSSY SÁNDOR
KALLÓS ZOLTÁN
KERESZTES GIZELLA
LÁSZLÓ JÁNOS
KEREKINÉ MAGYAROSI ILDIKÓ
MÁTHÉ MÁRTA
MAYLA JÚLIA
NAGY JÁNOS
PÁLFALVI PÁL
PÁSZTORI KLÁRA
PATEK MÁRIA ANNA
RÁCZ FERENC
SÁNDOR ERZSÉBET
SEGESVÁRI ERZSÉBET
SINKA IGNÁC
SRANKÓ FERENC
SZÉCSI ANTAL
SZÉPLAKI KÁROLY
SZÖLLŐSI FERENC
TÓTH MÁRIA
TROZNER ERZSÉBET PAULA
VÁNCSA ALBERT
VÁSÁRHELYI JÁNOS
VIDA ZOLTÁN
VINCZE ANNA ÉS VINCZE ISTVÁN

Ezüstgyopár díj 2011

ssza

Díjazott neve

1

Lászlófy Pál István

2

Bacsilla Sándor

3

Bálint Árpád

4

Barabás Márta

5

Barbu Márta

6

Boga Katalin

7

Bucur Katalin Hajnalka

8

Budai Margit

9

Danielisz Endre

10

Dimény Olga

11

Fancsali Gábor

12

Farkas Ernő

13

Farkas Márta

14

Ferenczi Tibor

15

Forró László

16

Gyerkó András

17

Hallay Ilona

18

Hegyesi Viktor

19

Horváth Terézia

20

Illyés Ferenc

21

Jakab Rozália

22

Józsa Irén

23

Kecskés Gizella

24

Kiss Sándor

25

Kiss Kálmán

26

Kovács Margit

27

Kovrig Magdolna

28

Kun László

29

Leopold Anna Mária

30

Lőrincz József

31

Mandel László

32

Okoveczky Csilla

33

Orbán László

34

Perecz Csaba

35

Pocsveiler Ilona

36

Puskás Károly

37

Sárkány Judit

38

Simon Jolán

39

Szabó Hajnal

40

Szabó Mária Rozália

41

Szász Árpád

42

Szécsi Lenke

43

Székely Gyula

44

Szőcs Judit

45

Trombitás Jenő

46

Váncsa Kató

Ezüstgyopár díj 2015

Díjazott neve

Megye

BALÁZS ILDIKÓ

Kolozs

BARTHA IMRE

Kovászna

BARTHA JUDIT

Brassó

BÁLINT MÁTYÁS

Kolozs

BODÓCZI ERZSÉBET

Bihar

BÓNÉ VILMOS

Szilágy

BURUS JÁNOS

Hargita

CSEH BÉLA

Kovászna

CSÓG SAMU

Hargita

DAMÓ ERZSÉBET

Beszterce-Naszód

DIMÉNY JÁNOS

Kovászna

DOBOLYI ALADÁR

Kovászna

DOLOCZKI MÁRTA

Szatmár

FARKAS ILONA

Temes

FARKAS ISTVÁN

Kovászna

FEKETE MARGIT

Hargita

FÜLÖP JUDIT

Maros

GÁBOS LÁSZLÓ

Maros

ILONA JÁNOS

Arad

JAKABHÁZI VERA

Maros

KAZINCZY JENŐ

Szeben

KOLOZSVÁRI JUDIT

Maros

KOTTA LÁSZLÓ

Kovászna

KOVÁCS KATALIN

Bihar

KÖVÉR SÁNDOR

Kovászna

KRIZBAINÉ LŐRINCZ ROZÁLIA

Beszterce-Naszód

MAJOR MELINDA

Kolozs

MÁTYÁS ERZSÉBET

Maros

MÉSZÁROS LŐRINC

Szatmár

MOLNÁR JÁNOS

Hargita

Dr. MURVAI LÁSZLÓ

Maros

NAGY MAGDOLNA

Bihar

NEVELITS GYÖNGYVÉR

Szatmár

ORBÁN JULIANNA

Hunyad

PAP ILONA

Hargita

PAPP ZOLTÁN

Kovászna

SEBESTYÉN JÓZSEF

Hargita

SZABÓ MÁRIA MAGDOLNA

Brassó

SZAKÁCS ZOLTÁN

Kovászna

SZARVADY IRÉN

Kolozs

SZÉKELY GYŐZŐ

Kolozs

SZÍVÓS HELÉN és PÉTER DALMA

Arad

TOMAI GYÖNGYI

Fehér

TÓTH PORA KRISZTINA

Bihar

TŐKÉS ZSOLT

Hargita

ÜTŐ LÁSZLÓ

Hargita

VICZE KÁROLY

Temes

VLAICU ZSUZSANNA

Máramaros

Ezüstgyopár díj 2017

ssz

Díjazott neve

Megye

1 Antal Ibolya Beszterce-Naszód
2 Baranyai Tibor Szatmár
3 Bíró Zoltán Hargita
4 Bodó Anna Kovászna
5 Boér Imre Kovászna
6 Böjte Andor Vilmos Maros
7 Dr. Brauch Magda Arad
8 Burcica Andrea Edit Bukarest
9 Dancs Árpád Kovászna
10 Dénes Mária Magdolna Maros
11 Ferencz Erzsébet Fehér
12 Ferencz Sándor Fehér
13 György Emőke Gabriella Hargita
14 György Izabella Zsófia Brassó
15 Gyulai-György Éva Kovászna
16 Haragos Ilona Máramaros
17 József Lenke Kovászna
18 Kaszta András Szatmár
19 Kerekes Dóra Kovászna
20 Király Rozália Temes
21 Kovács Ibolya-Katalin Maros
22 Mazilu Gizella Hunyad
23 Máthé István Hargita
24 Molnár Erzsébet Szeben
25 Nemes Emil Kovászna
26 Dr. Orosz-Pál József Maros
27 Papp Árpád Brassó
28 Pető Csilla Bihar
29 Reichemberger Ildikó Maros
30 Rist Éva Bihar
31 Sebestyén Lajos Kovászna
32 Szabó Levente Nicolae Maros
33 Szőts Dániel-Ernő Kovászna
34 Tóth Judit Bihar
35 Tőtős László Szilágy
36 Turóczy Erzsébet Kovászna
37 Velcsovné Páll Margit Temes
38 Vízhányó Aranka Arad
39 Wellmann Richárd Maros
40 Zoltán Ildikó Maros

Ezüstgyopár díj 2019

ssza

Díjazott neve

Megye

1

Balázs Amália

Hunyad

2

Béres Ildikó Ibolya

Máramaros

3

Csáky Ernő

Kovászna

4

Deák Árpád

Kolozs

5

Fejes Réka

Maros

6

Fekete Dénes és Magdolna

Fehér

7

Filip Zoltán

Szatmár

8

Fülöp Mária

Kolozs

9

Gagyi Anna

Hargita

10

Gindele Imre

Szatmár

11

Gödri Márta

Kovaászna

12

Haller Béla

Maros

13

Ile Erzsébet

Bihar

14

Katona Béla

Szilágy

15

Keresztes Kálmán

Szeben

16

Király András György

Arad

17

Kiss-Miki Melinda Magdolna

Maros

18

Larcher Mária-Ibolya

Hargita

19

László Katalin

Kovászna

20

László Sarolta

Kolozs

21

Lengyel Katalin

Temes

22

Lukács Éva

Hargita

23

Magerusan Simon Katalin

Beszterce-Naszód

24

Márton Ildikó

Hargita

25

†Máthé Márta
post mortem

Maros

26

Nagy Márta-Edit

Kovászna

27

Nagy-Babos Edit és Tamás

Kovászna

28

Paul Éva

Temes

29

Petres Csaba

Hargita

30

Pöllnitz Ilona

Hargita

31

Rusz Csilla Mária

Bihar

32

Sipos Zoltán

Kovászna

33

Süketes János

Kovászna

34

Szász Mária

Maros

35

Tóth Katalin

Maros

36

Tóth Márta

Bihar

37

Turzó Zsuzsánna

Bihar

38

Urák Gyöngyvér

Kovászna

39

Vicsai János

Máramaros

40

Vizi Imre

Kolozs

41

Zalder Éva-Mária

Bihar

cookieA sütik segítenek szolgáltatásaink biztosításában.