ISMÉT meghirdeti az EDUCATIO-KUPA 2022 országos teremfoci-bajnokságot,

A bejelentkezés e-mailben történik a jelentkezési lap beküldésével az educatio@rmpsz.ro címre.

Döntő torna időszaka: 2022. február 18–20., péntek–vasárnap.
Helyszín: Domokos Kázmér Iskolaközpont, Szováta, Maros megye.

Nyilvános sorsolás:
2o22. február 19., szombat, 8.oo óra – az új (nagy) sportteremben.
Csoportmérkőzések és helyosztók – szombaton, február 19-én.
Helyosztók és döntők (nagydöntő és kisdöntő) – vasárnap, február 20-án.

Részt vevő csapatok száma: 16, azaz: 12 erdélyi és a 2020-as győztes, illetve az RMPSZ válogatottja, valamint a vezetősége által meghívott két magyarországi partnerintézmények vendégcsapatai.

A rendezvény fővédnöke:
Burus-Siklódi Botond elnök és Lászlófy Pál-István tiszteletbeli elnök.

• BARABÁSI ATTILA romántanár, Domokos Kázmér Iskolaközpont, Szováta

A szervezői munkában számítunk a Szövetség megyei vezetőire és a régió alelnökei együttműködésére.

A döntő tornára való kvalifikációt régiónkénti, illetve megyei szintű selejtezők lebonyolítása előzi meg, az alábbiak szerint:

Régiónkénti leosztás:
I. Székelyföld (HR, MS, CV, BV):                           8-10 csapat
- megyei szintű selejtezők megszervezése szükséges január folyamán!
HR –                                                                3-4 csapat
CV + BV –                                                       2-3 csapat
MS –                                                                2-3 csapat
II. Közép-Erdély (CJ, SJ, BN, HD, AB):                 2-3 csapat
- ha szükséges, akkor régiószintű selejtező torna dönt a résztvevőkről.
III. Partium és Bánát (BH, SM, AR, TM, MM):   1-2 csapat

Határidők:
    • a megyei, illetve régiószintű selejtezők lebonyolítási határideje: 2022. február 6., vasárnap;
    • iratkozási időszak: 2022. január 10., hétfő – 2o22. február 11., péntek.
    • a részt vevő csapatok hivatalos bejelentkezésének legkésőbbi időpontja: 2022. február 11., péntek, éjfél;
    • a benevezési díjat a helyszínen, a részvételi dokumentumok leadásakor szükséges kifizetni: 230 lej/csapat;
    • amennyiben a csapatösszetételben változás történik az iratkozáshoz képest, kérjük, ezt jelezni az alábbi elérhetőségen legkésőbb 2o22. február 16-ig: Vass Ferenc igazgató: tel.: 0744–771945 / fvass@digicomm.ro

• Szállás helyszíne és kiadások: FONTOS!
        • Idéntől a szállásfoglalás a benevező csapatok feladata, hasznos információkat a szervezőktől lehet kapni a fenti elérhetőségen.
        • Kivételt képeznek az RMPSZ Országos Elnöksége által meghívott vendégcsapatok és az RMPSZ saját csapata ,valamint a szervező és bírói csapat.
    • Étkezések helyszíne és kiadások:
        • Domokos Kázmér Óvoda, Gimnázium és Szakközépiskola étkezdéje (Szováta, Fő út 54/B).
        • Az étkezési igényt a bejelentkezési lapon jelezhetik, és a február 16-ig jelzett módosítások figyelembe vételével a helyszínen, a részvételi iratok leadásakor fizetik a szervezőknek.
        • Reggeli: 9 lej/fő.
        • Ebéd: 20 lej/fő.
        • Vacsora: 18 lej /fő. (Más helyszínen az étkezési díjak nagyobbak lehetnek.)
    • FIGYELEM! Amennyiben az iratkozáskor nem jelzik étkezési igényüket, a szervezőknek nem áll módjukban étkezést biztosítani. Ugyanakkor, amennyiben a változásokat nem jelzik február 16-ig, a helyszínen az online iratkozáskor jelzett információk szerint szükséges a díjakat fizetni.
    • A döntő hivatalos szabályzata, a tornán való részvételhez szükséges formanyomtatványok, illetve további részletes információk letölthetők a Szövetség honlapjáról (www.rmpsz.ro).
    • A munkahelyi igazolásokat és a végleges csapatösszetételi táblázatokat eredeti példányban kell a szervezőknek leadni a helyszínen. Kérjük, vegyék szigorúan figyelembe a szabályzat pedagógusi státuszra vonatkozó előírásait!
    • Amint a tavalyelőtt is, a torna kétnapos lesz, vagyis a mérkőzések szombaton egész nap és vasárnap délelőtt is zajlanak.
    • MINDEN érdeklődő csapat figyelmébe ajánljuk:
        • az iratkozási kötelezettséget;
        • a torna a tavalyi IGÉNYEK ÉS HELYZETEK SZERINT MÓDOSÍTOTT SZABÁLYZATÁT;
        • a tornán KIZÁRÓLAG pedagógusok vehetnek részt, amelyet hiánytalanul a kért iratokkal kell a helyszínen igazolni (munkahelyi igazolás a minta szerint és csapatösszetételi táblázat)!
    • További információkért érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon vagy e-mail-címen: Vass Ferenc igazgató, tel.: 0744–771945, fvass@digicomm.ro
/A szervezők/

EDUCATIO-KUPA 2022
szabályzat és lebonyolítás

A bajnokságban kizárólag pedagógusok léphetnek pályára. Pedagógusi státuszukat a foglalkoztató intézmény által kibocsátott hivatalos okmány tanúsítja. Pedagógus alatt a közoktatási rendszerben neveléssel, oktatással, valamint értelmi és érzelmi vagy testi képességek fejlesztésével foglalkozó személyt értjük, akinek érvényes munkaszerződése van egyetem előtti vagy egyetemi oktatással foglalkozó tanintézményeknél a 2o21–2o22-es tanévben. Nem minősül pedagógusnak a tanintézményekben alkalmazott adminisztratív személyzet. Kivételt képezhetnek az RMPSZ Országos Elnöksége által, a tornára meghívott partnerintézmények csapatainak tagjai.

A mérkőzéseken a futsal játékszabályai érvényesek, a következő kivételekkel:
      • 5+1-es felállással játszanak a csapatok;
      • Az oldalberúgás a pálya oldalvonalán kívülről is végezhető, nem csak a vonalról;
      • A közvetlen szabadrúgások számolódnak (beleértve durva belépések, sportszerűtlen játék vagy kezezéseket is), a hatodik szabálytalankodás már 9 méteres büntetőrúgást eredményez, majd ezt követően minden szabálytalanság 9 méteres büntetőt vonhat maga után;
      • A kapusnak akárhányszor vissza lehet játszani a labdát lábra, anélkül, hogy közvetlen szabadrúgást ítélne a játékvezető, de a hazaadott labdát a kapus kézzel természetesen nem játszhatja meg;
      • 7 méteres büntetőrúgás végzendő, amennyiben a 6 méteres vonalon belül történik a szabálytalanság. Nem adódik oda a fent említett szabálytalankodásokhoz.
      • Folyóidő szerint játszanak, de a játékvezető kérésére az idő megállítható;
      • Piroslap esetén az illető csapat 3 percig játszik emberhátrányban, utána egy másik játékossal a csapat kiegészülhet. A szabálytalankodó játékos természetesen nem állhat vissza. Abban az esetben, ha a szabálytalankodó csapat a 3 perc alatt kap gólt, a középkezdés előtt ismét kiegészülhet és újból teljes létszámmal játszhat a csapat;
      • Ha a szervezőbizottság túl súlyosnak ítéli meg az elkövetett szabálytalanságot, a szabálytalankodó játékos több mérkőzésre vagy végleges eltiltást is kaphat (például játékvezető bántalmazása esetén);
      • A szabálytalankodó játékos 2 sárgalap után piroslapot kap;
      • Ha egy mérkőzésen bármely csapat óvni szeretne, ezt a mérkőzés utáni 10 percben teheti meg. Ha a szervezőbizottság az óvást elfogadja, a mérkőzés az illető csapat javára íródik 3–0 arányban.
      • A bírói lapra maximum 10 játékos kerülhet fel mérkőzésenként, de a keret lehet akár 12 tagú is. Minden csapatban minimum 3 olyan regisztrált játékos kell legyen, akinek végzettsége vagy foglalkozása nem mozgáskultúrával kapcsolatos (pl. testnevelő, sport szakos, edző, táncoktató, kinetoterapeuta stb.). Ezen 3 játékos közül 2 játékos mindig a pályán kell legyen. Ennek hiánya egy vagy két játékossal kevesebb játékban résztvevő, csökkentett mérkőző keretet von maga után.

Részt vevő csapatok megkülönböztető számokkal feliratozott mezekben kell megjelenjenek a mérkőzések kezdetére.

A mérkőzések időtartama:
A mérkőzések 2 x 15 percet tartanak. A két félidő közötti szünet maximum 3 perc lehet.

• közvetlen (direkt) mérkőzések eredményei;
          • több rúgott gól a direkt mérkőzéseken (ha csak 2 csapat rúgott gólja azonos, a 3. csapat automatikusan 3. helyezett).

Ha a rendes játékidő lejárta után a mérkőzés állása döntetlen, azonnal 7 méteresek következnek. Előbb 3-3 büntetőt, majd 1-1 büntetőt rúgnak az első hibáig. A büntetőket előbb a mérkőzést pályán végző játékosok végezhetik. Minden játékos legfeljebb egy büntetőt rúghat, majd ezután, döntetlen esetén következhetnek a cserepadon levő játékosok. A büntetőket a mérkőzést kapusként befejező játékos/hálóőr védheti.

Ha egy csapat nem jelenik meg, vagy meghaladja a 15 perces késést bármilyen szintű mérkőzésen (legyen az csoport- vagy bármilyen mérkőzés, az egyenes kieséses rendszerben) vagy a pályán a játék etikáját megszegve játszik, akkor 3–0-ra veszíthet, a szervezőbizottság ez irányú döntése értelmében.

Bármilyen, a játékos pedagógusi státuszát igazoló irat hiánya az illető játékengedélyét érvényteleníti a kupa mérkőzésein mindaddig, amíg igazolni nem tudja magát a hiányzó irat felmutatásával! A torna ideje alatt bekövetkező, a mérkőzések és a bajnokság szervezését és lebonyolítását érintő vitás helyzetről a szervezőbizottság hivatott dönteni. A szervezőbizottság döntései nem fellebbezhetők.

2019-től a bajnokság első helyezésért járó díjak mellett a szervezők a nyertesnek Vándorkupát is átadnak, amelyre a bajnokcsapat felelőse a következő bajnokság időpontjáig a csapata nevét, a helység nevét és a bajnoki év számát kell feliratoztassa (max. 7 x 3 cm-es táblára). Ugyanakkor, a bajnokcsapat tagjai vállalják, hogy a Vándorkupát feliratozva az Educatio-kupa következő kiadására részvételüktől függetlenül eljuttatják. A Vándorkupa a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége tulajdonát képezi, és a talapzata feliratozási helyeinek beteltével a Teleki Oktatási és Módszertani Központban állítják ki.