Az iskolai tanulás eredményességének támogatása
RMPSZ tagság
- ingyenes és kedvezményes továbbképzések
- naprakész információszolgáltatás
- egyszerű ügyintézés
32. Bolyai Nyári Akadémia
Mérés, értékelés és fejlesztés a közoktatásban
2024. július 1–26.
Mérd meg, ami mérhető, és tedd mérhetővé, ami nem az!
(Galileo Galilei)
Az iskolai tanulás eredményességének támogatása
Kalotaszentkirály-Zentelke, Ady Endre Szakiskola, 2024. július 15–19.
A pedagógiai mérés, értékelés és fejlesztés problémaköre alapvető területe a pedagógiai gyakorlatnak. Ennek ellenére nem kap kellő figyelmet sem az oktatáspolitikában, sem a szakmai szervezetek gyakorlatában. A nemzetközi mérések hazai eredményei is arra világítanak rá, hogy a mérést nem követi a hibákat feltáró értékelés és a jól átgondolt, eredményeket hozó fejlesztés. Az oktatási intézmények, a pedagógus kollégák számos nehézséggel szembesülnek például a valós kompetencia alapú mérés, a diagnosztikus fejlődésvizsgáló mérések területén, nem is szólva a pályaorientációs mérés és tanácsadás hiányosságairól, amelyek nagymértékben befolyásolhatják a felnövekvő fiatal generáció munkaerőpiaci esélyeit. Ezek a meggondolások határozták meg idei témaválasztásunkat. Előadóink változatos tematikát állítottak össze, amely az osztálytermi mérésektől a közoktatásban használatos rendszerszintű méréseken át az infokommunikációs technológiák alkalmazásáig sok mindent érintenek,olyanformán, hogy a napi gyakorlatban használható tanítási és a visszacsatolási (értékelési) eszközök és módszerek bemutatása, azok használatának megismerése az iskolai oktatás eredményességének fenntartását és fejlesztését segítsék, a tanítási-tanulási folyamatot támogassák.
A képzés átfogó témakörei alapvető és alapos elméleti és gyakorlati tudást nyújtanak a résztvevő pedagógusoknak. A változatos munkaformák során lehetőségük lesz a pedagógiai értékelés alapjainak megismerésére, betekintést nyernek az oktatás hatékonyságát megmutató visszacsatolási módszerek alkalmazásába, elsajátíthatják az értékelés különböző funkcióit (formatív, diagnosztikus, szummatív) támogató online mérési-értékelési eljárásokat. A képzés fókuszál az osztálytermi értékelésre, a tanítási-tanulási folyamatban használt módszerek megvitatására. Célja a tapasztalatszerzés a tantervben előírt ismerettudás értékelésére használható, egy-egy témakört lefedő feladatok és diagnosztikus feladatlapok szerkesztésében. Illetve a legfontosabb nemzetközi mérések főbb jellemzőinek megismerése, a gyakorlatorientált foglalkozásokon egyrészt a rendszerszintű felmérések eredményeinek értelmezése, továbbá intézményértékelési, önértékelési modellek, módszerek, eszközök alkalmazási lehetőségeinek áttekintése számos példán keresztül.
Célcsoport: tanítók, tanárok
Helyek száma: 40
Időpont: 2024. július 15.hétfő, érkezés 14 órától – július 19.péntek, reggeli után elutazás
Időtartam: 25 képzési óra és szabadidős tevékenységek.
Minden résztvevő a romániai Oktatási Minisztérium által, a funkcionális készségfejlesztés képzési kategóriába tartozó 25 órás programról kap igazolást, amelyet elektronikus módon a szakmai partnerintézmény, a Hargita megyei Apáczai Csere János Pedagógusok Háza a megadott email címekre küld ki. A képzési programot a 4224/2022-es rendeletben megszabott módszertan előírásai szerint az iskolai továbbképzési bizottságban lehet szakmai kreditpontokká elismertetni.
Programszervezők:
-
-
-
-
-
-
- Irsai Mónika 0745 807644 irsaimoni@gmail.com
- Péter Mónika-Mária 0748 573874 223pmm@gmail.com
- Virág Erzsébet 0751 514192, s.viragerzsi@gmail.com
-
-
-
-
-
Fejlesztendő kompetenciák:
1. Elemző és értelmező képesség
2. Problémamegoldó képesség
3. Kreativitás
4. Önfejlesztés
5. Együttműködés és kommunikáció
Előadók / foglalkozásvezetők:
1. |
B. Németh Mária PhD |
SZTE BTK, Pedagógiai Értékelés és Tervezés Tanszék |
egyetemi adjunktus |
2. |
Kinyó László PhD |
SZTE BTK, Oktatáselméleti Tanszék |
egyetemi adjunktus |
3. |
Tóth Edit PhD |
SZTE BTK, Pedagógiai Értékelés és Tervezés Tanszék |
közgazdász |
A foglalkozások témái:
-
-
-
-
-
-
- Dr. B. Németh Mária: Osztálytermi értékelés, tantervi tudás mérése. Témazáró feladatlapok szerkesztése
- Dr. Kinyó László: Infokommunikációs technológia a tanulásban és az értékelésben: IKT eszközökkel támogatott tanulás és értékelés
- Dr. Tóth Edit: Rendszerszintű értékelés a közoktatásban. Bizonyítékokra, a mérések eredményeire épülő fejlesztés
-
-
-
-
-
A KÉPZÉS RÉSZLETES PROGRAMJÁT TÖLTSE LE INNEN!