Miért, mit és hogyan mérünk? Kompetenciák mérése
RMPSZ tagság
- ingyenes és kedvezményes továbbképzések
- naprakész információszolgáltatás
- egyszerű ügyintézés
A tanórákon számos olyan feladat fordul elő, mely nem a vizsgálni kívánt tudáselemet méri, esetleg nem értékelhető objektíven, vagy egyéb okból nem biztosít megbízható adatot a tanuló(csoport) tudásáról. A pedagógiai folyamatok iskolai és rendszerszintű eredményességének mérése, a teljeskörű elemzést biztosító adatsorok ismerete, és azok szakmailag helytálló elelmzésének képessége nélkülözhetetlen az eredményes oktató-nevelő munkához.
A képzés során a résztvevők megismerkednek a pedagógai értékelés alapfogalmaival, alapvető összefüggéseivel, és gyakorlatot szereznek a feladatírásban, feladatlap készítésben, mérés szervezésben, és adatelemzésben.
Célcsoport: V–VIII. osztályok tanárai (a készségtantárgyakat oktatóknak – rajz. zene, testnevelés – nem alkalmas a képzés)
Helyek száma: 25
Időpont: 2024. július 8– 12.
Időtartam: 25 képzési óra és szabadidős tevékenységek.
Minden résztvevő a romániai Oktatási Minisztérium által, a funkcionális készségfejlesztés képzési kategóriába tartozó 25 órás programról kap igazolást, amelyet elektronikus módon a szakmai partnerintézmény, a Hargita megyei Apáczai Csere János Pedagógusok Háza a megadott email címekre küld ki. A képzési programot a 4224/2023-as rendeletben megszabott módszertan előírásai szerint az iskolai továbbképzési bizottságban lehet szakmai kreditpontokká elismertetni.
Helyszín: Apáczai Csere János Pedagógusok Háza, Csíkszereda, Taploca u. 20. sz.
Fejlesztendő kompetenciák:
Előadók / foglalkozásvezetők:
Dugasz János, matematika-kémia szakos középiskolai tanár, pedagógiai értékelési szakértő, közoktatás vezető, Oktatási Hivatal, Köznevelési Programok Főosztálya, Magyarország, főosztályvezető
Programszervező:Erősdi Edit, 0728910819, erosdiedit@ccdhr.eu
A KÉPZÉS RÉSZLETES PROGRAMJÁT TÖLTSE LE INNEN!